גופי תאורת חירום

גופי תאורת חירום

תאורת חירום  ושלטי יציאה תיקניים

כיום ניתן למצוא מגוון גדול מאוד של פתרונות תאורה. לצד נורות לד, ספוטים, גומחות תאורה, ניתן למצוא גם נורות פלורסנט, פתרונות רצפתיים, פתרונות תלויים ועוד. בסקירה הנוכחית נדבר על החשיבות של בחירה נכונה בפתרונות של תאורת חירום. פתרונות כאלה נועדו, כמובן, גם עבור לקוחות פרטיים וגם עבור לקוחות עסקיים.

פתרונות קבועים

בעבר היה נהוג לרכוש בעיקר פתרונות של תאורת חירום מן הסוג הנייד. למרות שאפשרות זאת עדיין קיימת, הרי שכיום בהחלט לא צריך להסתפק רק בפתרונות קטנים וניידים. מכיוון שאף אחד לא אוהב לשבת בחושך בזמן הפסקת חשמל ומכיוון שפתרונות ניידים מספקים בדרך כלל אור מועט ופחות נעים, כדאי לדעת שיש גם פתרונות אחרים.
משווקים איכותיים של פתרונות תאורה, כאלה שמציעים בין היתר גופי תאורה מעוצבים, פתרונות לתאורה פנימית וגם לתאורה חיצונית, מציעים בדרך כלל גם תאורת חירום איכותית, שניתן למקם על גבי הקיר או על גבי התקרה.

פתרונות התאורה הללו מבוססים על פי רוב על נורות לדים קטנות ומרובות. נורות כאלה משתלבים בפאנל גדול, שבו מספר משתנה של לדים חסכוניים ואיכותיים. ניתן למצוא תאורת חירום בעלת מספר לדים קטן יחסית (12 לדים) לחללים קטנים, ניתן למצוא פתרונות עם מספר לדים בינוני לחללים גדולים יותר ויש גם פתרונות בעלי מספר לדים גדול מאוד (יותר משבעים) בפאנל תאורה יחיד. פתרונות כאלה מספקים אור בהיר ונעים, שמתאים מאוד גם לחללים גדולים וגם ללקוחות עסקיים.
גם מי שמעדיף לרכוש פתרונות ניידים של תאורת חירום, ימצא תועלת רבה במיקום של פתרונות תאורה קבועים, בנקודות מפתח. על גבי הקיר או בתקרה, כאשר ממקמים אמצעי תאורה איכותי, אף הפסקת חשמל לא תהיה אפלה ולא נעימה.

פתרונות לעסקים

כדאי להזכיר שבתי עסק רבים, במיוחד הגדולים שבהם, זקוקים לשלטי תאורה שיתפקדו היטב גם במצב חירום וגם בהפסקת חשמל. לכן, משווקים איכותיים מציעים גם פתרונות שילוט המשולבים בתאורה ומורים על הכיוון של היציאה. שילוב של פתרונות אלה ביחד עם תאורת חירום קבועה, מתאים מאוד לחנויות, לבתי מסחר, למפעלים, למבני ציבור וכדומה.
החוק מחייב היום בכל בית עסק להתקין תאורת חרום ושלטי יציאה תיקניים. כתנאי  לקבלת רשיון עסק או חידוש רשיון.