עיצוב הבית לראש השנה

עיצוב הבית לראש השנה

ראש השנה הוא זמן מצוין להתחדש. זהו חג של התחלות חדשות, ואולי אפילו הגשמת משאלות – ומה נכון יותר מאשר להגשים משאלה עיצובית ולהתחדש באביזרים חדשים שיאירו את הבית שלנו באור חדש?

החלפת גופי תאורה, הוספת תאורה ועיצוב מחודש של גופי התאורה והאור בבית, הם מהשינויים המשמעותיים שאנחנו יכולים להשיג בעיצוב הבית, ואפילו בתקציב לא מנופח במיוחד. חשוב לדעת, שהתאורה בבית משפיעה על האווירה ואפילו המראה של הרהיטים ה"כבדים" או היקרים יותר. המשמעות היא – קראתם נכון – החלפה של גופי התאורה ותכנון מושכל של התאורה בחדרי הבית  – תשפיע על מראה הרהיטים והעיצוב הכללי בכל חדר בבית שלכם.

אספנו עבורכם את הטיפים שהכי חשוב שתכירו, בנוגע לתכנון ועיצוב מחדש של התאורה באזורים שונים בבית כמו הסלון, חדר השינה, המטבח ועוד.

גופי תאורה חדשים

חשוב לדעת שתחום גופי התאורה הוא דינמי, אפשרויות חדשות מצטרפות לאלה שכבר מוכרות לכם, במיוחד לאחרונה, כשאנחנו רואים את טכנולוגית תאורת הלד המתפתחת בקצב מסחרר. לתאורת לד יתרונות רבים, היא יעילה מאוד (צורכת מעט חשמל יחסית לגופי תאורה אחרים), היא פולטת מעט מאוד חום וניתן בקלות ליצור באמצעותה אור בגוונים שונים. עוד יתרון חשוב של נורות לד הוא שהן מאריכות ימים, וזה אומר שתהיו פטורים כמעט לחלוטין מהחלפת נורות שרופות.
למעשה יתרונות גופי תאורה בהם נעשה שימוש בנורות לד הם כה רבים עד שמומלץ להעדיף תאורה מסוג זה באופן גורף. החיסרון היחיד של הורות לד הוא מחירן הגבוה יחסית, אבל כשלוקחים בחשבון שהן תחזקנה מעמד שנים רבות מתברר שהמחיר הוא משתלם מאוד בכל זאת.

תאורה לסלון

הסלון הוא חלל גדול שניתן לראות מאזורים נרחבים בבית. בסלון אנחנו מארחים, יושבים ומתרגעים עם בני משפחה, צופים בטלוויזיה, או אולי משתרעים לבדנו לרגע של "איסוף כוחות", ועוד. אין פלא שתשומת לב רבה מושקעת בעיצוב הסלון כך שיהיה נעים ונוח כמו גם בעל מראה שיתאים לאופי המשפחה. התקנת גופי תאורה חדשים בסלון עשויה להשפיע באופן דרמטי על עיצוב חלל מרכזי זה, אורחים שאנו מזמינים לכבוד ראש השנה לא יוכלו שלא לשים לב לשינוי שעשינו.

תכנון נכון ויישום מוצלח

החלפת גופי תאורה ישנים בחדשים תשפיע רבות על העיצוב, חשוב מאוד לקחת בחשבון השפעה זו, לתכנן נכון, לבחור מנורות מתאימות ולהתקין אותן במקומות שיאפשרו קבלת מלוא האפקט.תאורה לתקרה צריכה להיות חזקה מספיק אך גם כזו שלא תסנוור את מי שמביט בה ישירות. תאורה חבויה פוטרת אותנו מלוודא שאינה מסנוורת אבל חייבים להקפיד שתפיץ מספיק אור.
מומלץ לתכנן בקפידה את התאורה בחלל שאתם מעצבים מחדש, בין אם זהו הסלון, המטבח, חדר אמבט, חדר שינה או חדר ילדים. יש לשים לב לדברים כגון פריטים שנרצה שיוארו היטב, פינות מוסתרות שנוטות להישאר חשוכות ושימוש בגוון נכון של אור.

ייתכן שהתקנת גופי תאורה חדשים הוא השינוי היחיד שאתם עושים בעיצוב הבית לכבוד השנה החדשה, ייתכן גם שזהו שינוי שבא במקביל להחלפת רהיטים או שיפוץ בהיקף כזה או אחר. בכל מקרה חשוב להשקיע די זמן בבחירת נכונה של גווני האור, סוג המנורות ואיתור מיקומים אידיאליים להתקנתן.