גופי תאורה מעוצבים

גופי תאורה מעוצבים

גופי תאורה מעוצבים

בניגוד לעבר, שמרבית גופי התאורה היו פשוטים ודי סטנדרטיים, כיום מקובל הרבה יותר לעשות שימוש בגופי תאורה מעוצבים. פתרונות של גופי תאורה מעוצבים יכולים להתאים לדירות ולבתים, לבתי עסק ולצרכן הפרטי, למוסדות חינוך ולמקומות בילוי, לתאורת פנים וגם לתאורת חוץ.
בשורות הבאות נבין:

  • מדוע כדאי מאוד להשקיע בבחירת גופי תאורה מעוצבים.
  • מדוע לא צריך להתפשר וניתן לבחור גם ביופי וגם בחיסכון.
  • כיצד ניתן ליצור אווירה תוך שימוש בגופי התאורה המעוצבים.

מדוע להשקיע בעיצוב

בין אם מדובר בגופי תאורה לבית ובין אם מדובר בגופי תאורה עבור מקום עבודה, אין ספק שפתרונות התאורה תופסים מקום מאוד מרכזי בחלל. לצד החשיבות של תאורה טובה על איכות החיים ובריאות העיניים, יש ממשמעות רבה גם לאסתטיקה ועיצוב הפנים.
במיוחד בדירות ובבתי מגורים, כאשר רוצים ליצור סביבה נאה, יפה ומיוחדת, ממש על פי הטעם האישי, מקומם של גופי תאורה טובים הוא מתבקש. בין אם מדובר בתאורה לסלון ובין אם מדובר ביחידת ההורים, בין אם מדובר במטבח ובין אם מדובר בפרוזדור – שילוב של גופי תאורה יפים ומעוצבים משפיע מאוד על האווירה ויוצר תחושה של חלל מודרני, מרווח ונעים.

מעוצב וגם חסכוני

כיום, חשוב מאוד לדעת שעיצוב נאה לא חייב לבוא על חשבון החיסכון. יש בנמצא סוגים שונים של גופי תאורה מעוצבים שאינם חייבים לעלות ביוקר. יותר מכך, גופי תאורה שונים שכוללים נורות לד או נורות פלורסנט, למשל, הם בעלי אורך חיים ממושך. אלה גם גופי תאורה שאינם צורכים הרבה חשמל שכן הם קרים, ואינם הופכים חלק מהחשמל לחום, כמו בנורות הליבון הרגילות.

כיצד יוצרים אווירה

יצירת אווירה באמצעות גופי תאורה מעוצבים יכולה להתבצע בכמה צעדים פשוטים: ראשית, ניתן להתאים שילובים יפים בין פריטי ריהוט שונים לבין גופי התאורה שבוחרים. שנית, ניתן לשלב בין גופי תאורה עיליים, גופים ריצפתים, ספוטים וכדומה. שלישית, ניתן ליצור בעזרת גופי התאורה מיקוד על אותם אזורים בחלל שאליהם כדאי להפנות את תשומת הלב. גופי תאורה יפים, שמשתלבים בעיצוב הפנים יוצרים אווירה יפה יותר, אסתטית יותר ונעימה הרבה יותר.
ב.