יתרונות נורות LED על פני נורות פלורסנט ו-PL

יתרונות נורות LED על פני נורות פלורסנט ו-PL

LED וההיסטוריה:

תאורת LED מוכרת לנו מזה שנים רבות. היתרונות המוכחים של תאורת ה LED של אמינות רבה, צריכת זרם מזערית ואורך חיים עצום הביאו אותן לשמש כנורות סימון ברוב במכשירי החשמל המוכרים לנו (טלוויזיות, סטריאו, מכונות כביסה ועוד) וכנורות דקורטיביות.
התפתחות טכנולוגית ה LED בשנים האחרונות הביאה לחיזוק משמעותי של עוצמת התאורה הניתנת להפקה מנורות אלו ולהרחבת השימוש בהן גם לתאורה כגון תאורת משרדים, בתים, רכבים וכו'.
LED והאמינות:

תאורת LED מתאפיינת באורך החיים הגדול ביותר מבין כל אמצעי התאורה המוכרים כיום ! יותר מפי 50 מנורת הליבון המוכרת, פי 6 מנורות הפלורסנט הנפוצות ופי 3-5 יותר מנורות הפלורסנט בטכנולוגיות החדישות. (PL, T5 וכו').
פליטת החום המזערית של נורות אלו מביאה להפחת הבלאי בגופי התאורה ובארונות החשמל  ומונעת נזקים ארוכי טווח.
נורות ה LED אינן נזקקות לפעילות תומכת של צ'וק וסטרטרים ובכך מונעות את הטיפול הנובע מתקלות במערכות אלו.
LED והאחזקה:

אורך החיים העצום של נורותLED  הנע בין  30,000-50,000 שעות עבודה (!) מביא להפחתה משמעותית של תדירות החלפת הנורות הנדרשת בחברות ומוסדות ומשחרר אנשי אחזקה לעיסוקים חשובים יותר ולמעשה מייצר מצב של "התקן ושכח" למשך מספר שנים רב. חוסר הצורך בהסתייעות במערכות תומכות כגון סטרטרים וצ'וקים – מונעת את הצורך בתיקונים  מיותרים  ובשל העובדה שנורות LED פועלות בטמפרטורה נמוכה מאד – גם כמות החלפת גופי התאורה פוחתת משמעותית. ברוב המקרים
אין צורך בהחלפת גופי תאורה קיימים ע"מ לעבור לשימוש בנורות LED.
LED והחיסכון:

צריכת הזרם של נורות LED היא נמוכה ביותר. לדוגמא – בכדי להחליף נורת PL W26 נוכל להסתפק בנורת LED הצורכת W5 בלבד ללא שינוי ברמת התאורה!  כ 80% חיסכון !!!
למעבר לשימוש בנורות LED  חסכוניות יש משמעויות חיסכון רבות:


 • חיסכון בצריכת החשמל בין 60%-80%  !!!
  ·
  הפחתת עלות העבודה בתחזוקה עבור החלפת נורות
  · 
  הפחתת  העומס על ארונות החשמל מפחיתה את הצורך בתיקונים
  · 
  צורך מופחת בהחלפת גופי התאורה עצמם בשל מניעת נזקי חום.
  · 
  ביטול עלויות  תיקון סטרטרים וצ'וקים.
  · 
  הפחתת עלויות המיזוג עקב מניעת החימום הנובע ממנורות קונוונציונאליות.

LED ואיכות הסביבה:


החיסכון בצריכת החשמל המופק באמצעות שימוש בנורות LED מקטין את תפוקת החשמל בתחנות הכוח ואת זיהום האוויר הנגרם כתוצאה מכך.
בנוסף, נורות LED אינן מכילות כספית או עופרת רעילות הנמצאות בנורות פלורוסנטיות  והוכחו כגורמות למחלות קשות ולזיהום סביבתי חמור.


גם אתם מוזמנים להצטרף למספר גדל והולך של בתי אב, גופים, מוסדות וחברות רבות ברחבי הארץ והעולם העוברים כבר היום לשימוש בטכנולוגית ה LED ותהנו גם אתם מכל היתרונות